Panenerg
.hu
PANENERG Klaszter
Címlap
magyar
english
deutsch
vakbarát változat
keresés
Keresés
hírlevél
Hírlevél
Projektek
Koncepció
Célok, feladatok
Tagjaink
Programok, rendezvények
Jogtár
Forrástár
Kapcsolat
Tudástár
Hírek
Egyesületi hírek
Szakmai hírek
Linktár
Szolgáltatások
Üzletember találkozó
Benchmarking klub
Marketing
Kiállítások
Megújuló energia
Biomassza
Bioüzemanyag
Földhő
Napenergia
Szélenergia
Jó példák
Üzleti partnerek
Tervezés
Pályázatírás
Kereskedelem
Kivitelezés
Befektetőknek ajánlat
Az én oldalam
Regisztráció
Elfelejtett azonosító/jelszó
Leiratkozás a hírlevélről
Legyen a kezdőlapom
Hozzáadás kedvencekhez
2011.03.29.
Az atomenergetikai vállalatok rámozdultak a megújulókra
A megújuló energia szektorban a felvásárlások és összeolvadások (M&A) száma jelentősen, több mint 66 százalékkal nőtt tavaly, ám értékben 31 százalékos csökkenést figyelhettünk meg. A tranzakciók száma elsősorban a korábban lemaradónak számító USA-ban nőtt, a nagyobb ügyletek pedig számos esetben atomenergetikai vállalatokhoz voltak köthetők, akik tevékenységüket a megújuló energia termelés felé bővítették.
2011.03.29.
A távhőtermelőknek költségnövekedést jelentenek a jogszabályi változások
A távhőszolgáltató társaságok jelentős részénél 20-40 százalékos költségnövekedést eredményezhet az, hogy megvonják a támogatást és, ha július 1-jét követően nem lép életbe valamilyen más támogatási rendszer, akkor a jelenlegi árviszonyok mellett az eddig támogatott termelők leállhatnak - figyelmeztet a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége (MaTáSzSz).
2011.03.29.
Milyen a jövő ablaka? I.
Az Európában is tapasztalható energiatakarékossági trendeknek megfelelően egyre nagyobb követelményeket támasztanak az épületek nyílászáróival szemben. A számos technikai paraméter közül talán legnagyobb hangsúlyt a hőátbocsátási tényezőre helyezik.
2011.03.23.
Válságkezelés a megújuló energiaforrások részarányának növelésével - tanulmány
A tanulmány a megújuló energiákra való nagyobb mértékű támaszkodás lehetőségeit és hatásait vizsgálja azzal a feltételezéssel, hogy a jelenlegi akut válsághelyzeten is lehet segíteni a megújuló energia-felhasználás fejlesztésével, mert az rövid távon jelentkező gazdasági és társadalmi előnyökkel jár.
2011.03.23.
Energetika: uniós irányelvek a magyar jogrendben
Az Országgyűlés 2011. március 16-án, számottevő többséggel fogadta el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium T/1941 számú törvényelőterjesztését és a kapcsolódó módosító indítványokat.
2011.03.23.
A CO2 nem a RÉMKIRÁLY
Az utóbbi években elsősorban jelentős tudományos szervezetekben, de a nemzetközi tárgyalásokon is megrendült az a korábbi határozott kiállás, amely szerint a légköri szén-dioxid-koncentráció növekedése alapvetően felelős a földi klíma globális változásáért.
2011.03.23.
A japán katasztrófa felértékeli az alternatív megoldásokat
"A Japánban történt természeti szerencsétlenségeket követő atomerőmű-katasztrófa hosszú távú hatásai további lendületet adhatnak az alternatívenergia-szektornak, hiszen a globális kereslet folyamatos bővülése miatt tartósan magas olaj- és nyersanyagárak mellett egy másik szempont, az atomerőművek kockázatainak mérlegelése is vélhetően jobban előtérbe kerül a jövő beruházásainál. Becslések szerint 2035-ben világunk energiaszükségletének várhatóan már negyedrészét leszünk képesek teljesen környezetbarát módon biztosítani" - hívja fel a figyelmet Pallag Róbert, az egyik hazai alapkezelő szakértője.
2011.03.23.
Tervellenőrzési szabályzat tervezet
Az Magyar Mérnök Kamara Kovács István vezetésével a tartószerkezetek, az épületgépészek és az elektromosok közös tervellenőrzési szabályzatán dolgozik. Az első, általános rész után a három szakág szakmaspecifikus részei következnek.
2011.03.21.
A japán katasztrófa átrendezi az energiapiacot
A Japánt sújtó természeti katasztrófa egyik legfontosabb, hosszú távú hatása az lehet, hogy a sérült atomerőmű okozta nukleáris fenyegetettség hatására a gazdasági nagyhatalmak újragondolják energiatermelési tevékenységüket - mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója az MTI-nek
2011.03.20.
Milliárdokkal több pénz kellene az éghajlatvédelemre
Az Európai Bizottság tervezetében azokat a feltételeket vizsgálja, amelyek szükségesek a 2050-re kitűzött éghajlatvédelmi célok teljesítéséhez. Az eredmények azt mutatják, hogy a tagországok az energiahatékonyság terén vannak leginkább lemaradva. Az előirányzott 80 százalékos csökkentés negyven év alatt 10,8 billió euró többletkiadással járna.
2011.03.19.
A megújuló energia a német áramigény közel felét képes fedezni 2020-ig
A megújuló energia lobbiszervezete, a BEE szerint az ágazat a német áramigény mintegy 47 százalékát lenne képes fedezni 2020-ig.
2011.03.19.
4 Ft/km: fókuszban az alternatív hajtású járművek
A fosszilis energiahordozók árának drasztikus növekedése és a környezetszennyezés egyre égetőbb problémája kapcsán indult útjára a Széchenyi Futam, vagyis az alternatív hajtású járművek versenye.
2011.03.19.
6 millió munkahelyet hozhat a 30 %-os emisszió-csökkentés
Az Ecofys és a Climate Impact Research jelentése is arra buzdít, hogy a jelenleg előirányozott 20 százalékos uniós emissziómérséklés helyett 30 százalékosra kötelezze el magát az EU, mert az erősebb gazdaság- és klímapolitikának még kedvezőbbek a gazdasági hatásai.
2011.03.19.
Ha nem az atomenergia, mi jöhet az olajkor után?
Fogyóban a világ olajtartalékai, és ez nehéz időszakot vetít előre egy magyar kutató szerint. És akkor még nem is beszéltünk a Japánban bekövetkezett katasztrófa hatásairól az atomenergia-szektorra nézve.
2011.03.19.
Egyre valószínűbbek lesznek a nagy hőhullámok Európában
Európában a következő négy évtizedben a jelenlegi öt-tízszeresére nő a valószínűsége a tavalyi oroszországihoz hasonló, úgynevezett óriás hőhullámok kialakulásának - mutatták ki kutatók.
2011.03.16.
Áttörés egy budapesti panelfelújításnál: 60 százalékos energiamegtakarítás!
Egy budapesti panelház komplex felújítása után az első négy hónapban 60 százalékos energiamegtakarítást értek el. Mindez azt jelenti, hogy a hiteltörlesztés kamata és a lakások új fűtésszámlája együttesen is alatta maradt a felújítás előtti fűtésköltségnek.
2011.03.16.
Mire jó az okos hálózat?
Az okos hálózatok kialakítása azért fontos, mert a megújulók terjedésének egyik legnagyobb akadálya jelenleg a központosított, alapterheléssel működő erőművek köré épített infrastruktúra, amely nem képes a változó teljesítménnyel működő megújuló energiákat befogadni.
2011.03.15.
Csak a lámpát kapcsoljuk le a Föld érdekében
Ha kérdeznek, lelkesen támogatjuk a környezetvédelmet, amint azonban konkrétumokra kerül sor, a lámpa lekapcsolásánál nemigen teszünk többet – derül ki egy friss magyarországi kutatásból.
2011.03.13.
Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának ülése
Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyekért felelős államtitkára az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának ülésén szerdán válaszolt a képviselők által feltett kérdésekre.
2011.03.13.
Fellegi: állami tulajdon kellene az energetikában
Vissza kellene hozni az energetikába az állami tulajdont, mert Nagy-Britannia mellett Magyarország az egyetlen az Európai Unióban, ahol az államnak csak szabályozóként van hatása az energiapiacra - fejtette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter csütörtökön Budapesten sajtóbeszélgetésen.
<<<
201-220
221-240
241-260
261-280
281-300
301-320
321-340
341-360
361-380
381-400
401-420
421-440
>>>
Projektek
Koncepció
Célok, feladatok
Tagjaink
Programok, rendezvények
Jogtár
Forrástár
Kapcsolat
Tudástár
Adatvédelmi nyilatkozat
Felhasználási feltételek
Impresszum
Jogtár
Forrástár
Kapcsolat
Copyright © 2010
PanEnerg
&
WebMark