Hőkamerás teszt Győrben: hol szökik meg a meleg? - fotók

A kisalfold.hu tesztcsapata hőkamerával pásztázta végig többek közt a Városházát, a Megyeházát, de vizsgálták a hőszigetelt és fel nem újított paneltömbök közötti különbséget is Győrben.

Körutunkat a Széchenyi Egyetemnél kezdtük, hisz az egymás közelében fekvő, néhány hete átadott Új Tudástér és a főépület kiváló terepet kínált energetikai szempontból a múlt és jelen összehasonlítására. 

 

Széchenyi Egyetem: Új Tudástér, régi főépület, felújított kollégium




Ezt követően a Megyeháza és Városháza hőtérképét tekintettük meg; a hetvenes években épült "Vízügyi Palota" és a több mint 100 esztendős Városháza szintén kínált érdekességeket.




Városháza és Megyeháza Győrben


A Honvéd térnél a Révai Gimnázium, az okmányiroda és a közelben lévő vasútállomásadott adott ideális "célpontot" hőkameránknak, majd végül, de nem utolsósorban Adyvárosban megvizsgáltuk a már hőszigetelt és egyelőre fel nem újított paneltömbök közötti különbséget a Földes Gábor úton, valamint egy régi bérháznál is kameráztunk Nádorvárosban.

A tesztet Kiss Árpád, a győri építészmérnök végezte, aki hőkamerával készít energetikai vizsgálatokat, elemzéseket is.

Honvéd tér (Révai Gimnázium, okmányiroda, szálloda, vasútállomás)
Panelok Adyvárosban, bérház Nádorvárosban

Videós riportunkból számos fontos tudnivaló, praktikus tanács kiderül a hőkameráról, illetve minden egyes helyszínen kértünk egy rövid elemzést a győri okleveles építészmérnöktől a tapasztalatokról.

Ha a hőkamerás képeket megtekintik galériánkban, akkor az élénk, sárgás-vörös színű fényekkel jelzett részek ábrázolják a hőhidakat (vagyis ahol szökik a meleg az épületből), de azért érdemes a videóra kattintani, mert számos esetben csalóka lehet következtetéseket levonni egy-egy fotó alapján.



Hőskála egy hőkamerás felvételhez.
Hőskála egy hőkamerás felvételhez.

 

Forrás: Kisalföld.hu



cimkék: